SILQ - nový trend pracovných stoličiek

Tento materiál v kombinácii so zmyselnými krivkami konštrukcie umožňuje SILQ reagovať na prirodzené pohyby ľudského tela, bez typického mechanizmu,ktorý je štandardne používaný pri ergonomických pracovných stoličkách. Výsledkom je stolička,ktorá sa správa viac ako organizmus než stroj - nový archetyp v kancelárskych stoličkách.

"Inšpiráciu sme získali z kozmického priestoru, pohybu vysokovýkonného protetického ramena a sochárstva. Okrem iného aj preto, ​​aby sme pochopili, ako môže kombinácia pokročilých materiálov a tvaru vytvoriť jednoduchý systém, ktorý je neuveriteľne tenký, mimoriadne silný a vysoko citlivý."

Ludwig James, designer

Ludwig a jeho tím mali predstavu o úplne novom spôsobe navrhovania stoličky. Predstavili si, že nahradia stovky častí potrebných pre plne nastaviteľnú ergonomickú stoličku jednoduchým systémom, kde sa materiál stáva mechanizmom.

Tím najprv vytvoril prémiovú verziu SILQ z uhlíkových vlákien. Vedeli však, že je potrebné ďalej inovovať, aby oslovili širokú verejnosť. Pokračovali v prototypoch a vynašli nový materiál a výrobný proces, čo viedlo k vysoko výkonnému polyméru, ktorý sa správa ako uhlíkové vlákno.

"Spôsob, akým je SILQ tvarovaná, z čoho je vyrobená a spôsob, akým je spracovaná, sú neoddeliteľné," pokračoval Ludwig." Stlačili sme hranice materiálovej vedy a materiál sa stal mechanizmom."

Pohyb - motion

SILQ je určená pre spôsob práce ľudí dnešnej doby. Ľudia v práci sa pohybujú z jedného priestoru do druhého a je menej pravdepodobné, že budú sedieť pri pridelenom pracovnom stole celý deň. Majú menej času na prispôsobenie mechanizmov a potrebujú stoličku, ktorá je intuitívna na použitie. Spôsob, akým SILQ reaguje na pozíciu a postavu človeka, je jedinečný pre každého užívateľa, pretože sa spája materiál, dizajn a pohyb ľudského tela. Výška je jediné nastavenie potrebné na prispôsobenie stoličky pre užívateľa.

Výrobca: Steelcase

Články, ktoré by Vás mohli zaujímať

Požiadajte o konzultáciu vyplnením dotazníka

Meno a priezvisko
Telefón
E-mail
Vyberte službu alebo oblasť vášho záujmu. Radi vás budeme kontaktovať.

Office & Hotels Direct s.r.o.
Einsteinova 9
851 01 Bratislava

Meno a priezvisko
Telefón
E-mail
Vyberte službu alebo oblasť vášho záujmu. Radi vás budeme kontaktovať.

Office & Hotels Direct s.r.o.
Einsteinova 9
851 01 Bratislava