Trendy na pracoviskách v roku 2018

Je tu rok 2018 a s ním aj nové trendy v navrhovaní kancelárskych priestorov. Prinášame Vám päť trendov, ktoré budú pokračovať v roku 2018.

Biofília pre dobré životné prostredie na pracovisku

Už v roku 2017 sa príroda a prírodné materiáli stali jedným z hlavných trendov na pracoviskách. Rovnako populárnymi budú aj v roku 2018.

Biofilný dizajn je filozofia založená na princípe, vrodenej potreby ľudí cítiť spojenie s prírodou, aby dosiahli svoju vlastnú pohodu.Jeden z najpopulárnejších spôsobov, ako to dosiahnuť, je zahrnutie živých rastlín do dizajnu. Výskum ukazuje, že biologický dizajn na pracovisku zvyšuje kreatívne myslenie a úroveň produktivity, pretože živé rastliny pomáhajú zlepšiť kvalitu ovzdušia uvoľňovaním kyslíka a odstraňovaním oxidu uhličitého a iných znečisťujúcich látok zo vzduchu. Z veľkých deliacich stien, ktoré sú úplne pokryté živými rastlinami až po teráriá umiestnené na doskách a stoloch,je ľahké pochopiť, prečo sa rastliny stali významnou črtou na toľkých pracoviskách na celom svete.

Ľudskosť a komfort pracovného priestoru

Práca je dôležitou súčasťou nášho života. Ľudia túžia mať v práci rovnaké pohodlie ako doma. Pri tvorbe priestoru je dobré myslieť na príležitostné priestory s pohodlnou sedačkou, stoličkami, jemným umením, kobercami, či osobnými doplnkami, ktoré robia priestor útulným. Uvoľnená atmosféra „ľudského“ priestoru je tiež označovaná ako "resimercial". Pomáha budovať zmysel pre komunitu a mení vzťah k pracovnému priestoru,pretože poskytuje miesto pre samostatnú prácu, spoluprácu, alebo možnosť pre neformálne rozhovory.

Jednou z mnohých výhod doplňujúcich priestorov je aj vynikajúca príležitosť na premietnutie značky a kultúry spoločnosti do priestoru. Buďte kreatívny s vlastnými farbami alebo ich zmiešaním a prispôsobením textúr a materiálov.

Zmiešané materiály a rôzne vzory

Keď hovoríme o zmiešaní textúr a materiálov, určite sa nemusíte obmedzovať len na doplnkové priestory. Existuje jemná hranica medzi súdržnosťou a monotónnosťou. Množstvo textúr, materiálov a vzorov vytvára vzhľad,ktorý je súdržný, vizuálne zaujímavý a pútavý. Správne párovanie textílií môže priniesť nový rozmer na pohovku alebo stoličku, zatiaľ čo kombinácia ako drevo a kameň podčiarkuje prírodný dizajnový trend.

Dynamické vzory

Flexibilné usporiadanie je ďalším trendom, ktorý očakávame, že zostane veľmi populárny aj v roku 2018. Spoločnosti rastú a často sa menia. Preto má zmysel vytvárať návrhy, ktoré môžu rásť a meniť sa spolu s nimi. Modulový nábytok, rozdeľovače mobilných miestností a iné ľahké kusy nábytku uľahčujú pracoviskám prispôsobiť sa aktuálnemu trendu.

Umenie na pracovisku

Rozlúčte sa s nevýrazným utilitárnym dizajnom. Teraz, keď majúvýrobcovia prístup k technológiám, ktoré pomáhajú pri tvorbe, je remeselnýnábytok prístupnejší ako kedykoľvek predtým. Moderná remeselná tvorba umožňujenávrhárom efektívne vytvárať kusy, ktoré sú funkčné, praktické a sofistikované.Remeselnícky nábytok prináša na pracovisko ľudskosť a osobitosť, inšpirujú pracovníkova pomáhajú im angažovať sa.

Články, ktoré by Vás mohli zaujímať

Požiadajte o konzultáciu vyplnením dotazníka

Meno a priezvisko
Telefón
E-mail
Vyberte službu alebo oblasť vášho záujmu. Radi vás budeme kontaktovať.

Office & Hotels Direct s.r.o.
Einsteinova 9
851 01 Bratislava

Meno a priezvisko
Telefón
E-mail
Vyberte službu alebo oblasť vášho záujmu. Radi vás budeme kontaktovať.

Office & Hotels Direct s.r.o.
Einsteinova 9
851 01 Bratislava