Novinky zo sveta interiérového dizajnu

Interiérovému dizajnu sa venujú architekti a dizajnéri, ktorých práca je ocenená rôznymi cenami. Radi vám predstavíme úspechy a nové možnosti využitia, či inovácie, ktorým jednotlivé kancelárske stoly, ergonomické stoličky, úložný priestor či lampy a iné doplnky prešli.

Zdravý vzduch v HC Slovan

Zdravý vzduch v HC Slovan

Šport jednoznačne patrí k zdravému životnému štýlu každého človeka. Ak sa mu však venujete vrcholovo, živí Vás, potrebujete k nemu aj správnu regeneráciu, aby ste dokázali podávať požadované výkony. To vedia aj v HC Slovan, kde na regeneráciu, strečing, po zápasové aktivity začali vo svoj prospech využívať zdravý vzduch. PureAir Bubble a PureAir Box.
Ivana Majláthová
Steelcase nová spolupráca s Bolia

Steelcase nová spolupráca s Bolia

Keď ľudia pracujú spoločne, môžu vytvoriť veľké veci. Tá najlepšia spolupráca podporuje rozmanité perspektívy, odlišné myslenie a neustále učenie. Ako dealer spoločnosti Steelcase Vám chceme oznámiť začiatok spolupráce medzi škandinávskou dizajnovou spoločnosťou Bolia a Steelcase, čo rozširuje portfólio našich služieb.
Ivana Majláthová
Renesancia pracovného priestoru

Renesancia pracovného priestoru

Mnoho organizácií sa sťahuje do nových priestorov, alebo revitalizuje existujúci priestor. Upúšťajú od klasických kancelárskych priestorov a tvoria priestor, ktorý je pre ich zamestnancov príťažlivejší a zároveň vyhovuje súčasným technologickým nárokom na spoluprácu či sústredenú prácu jednotlivcov.
Ivana Majláthová
Smart technológie a ich vplyv na kancelárie

Smart technológie a ich vplyv na kancelárie

Technológie sú kľúčovým impulzom k zmene, ale jej ťažisko je vo firemnej kultúre. Rôzne pozície v organizácii majú odlišnú mieru mobility. Avšak stále viac pracovníkov tvorí hodnoty nie tým, že vykonáva dopredu zadané postupy, ale tým, že získava a vytvára, vyhodnocuje a spracováva a predovšetkým zdieľa a rozvíja informácie, vedomosti a nápady.
Ergonomický pracovný stôl

Ergonomický pracovný stôl

Významnú súčasť ergonómie tvorí správne nastavenie pracovného miesta. Až 77% ľudí pracujúcich v kancelárii trávi viac ako 4 hodiny sedením za počítačom. Ideálny pracovný stôl je výškovo nastaviteľný elektricky, alebo manuálne, čo umožňuje zmenu a zlepšuje zdravotný stav a pohodu užívateľa. Mikróby, nachádzajúce sa na pracovnej ploche zvyšujú prenos infekcií hmatom až o 80%, preto je vhodné, aby bola pracovná doska vybavená vysoko účinnou antibakteriálnou ochranou.
Výber a nastavenie stoličky

Výber a nastavenie stoličky

Nedávny výskum ukazuje, že drvivá väčšina ľudí nevie, ako optimálne nastaviť svoju stoličku tak, aby vyhovovala ich výške, telesnej hmotnosti a individuálnemu držaniu tela pri práci. Bolesti chrbta a ďalšie nepohodlie nie sú spôsobené len nesprávnym sedením, ale aj zlým nastavením a používaním Stolička má mať jednoduché a intuitívne nastavenia.
Čo vplýva na ergonómiu pracovného miesta

Čo vplýva na ergonómiu pracovného miesta

Medzi najdôležitejšie aspekty, ktoré vplývajú na ergonómiu pracovného miesta okrem výberu a nastavenia pracovnej stoličky a pracovného stola patria aj: akustika, tepelná pohoda, osvetlenie či použité farby v priestore. Na všetky tieto aspekty treba brať ohľad, aby sme vytvorili príjemné pracovné prostredie, ktoré prispieva k produkcii, zdraviu a komfortu pracovníka.
Ergonómia v efektívnom pracovnom priestore

Ergonómia v efektívnom pracovnom priestore

Po celé desaťročia ľudia pracovali buď samostatne v presne vymedzenom, priestore veľkej kancelárie, alebo vo vlastnej kancelárii. Moderný výskum priniesol poznatky, ktorý naznačuje, že ľudia sú najproduktívnejší, keď pracujú spolu. To je kľúč k lepšiemu vzdelávaniu, vyjednávaniu, riešeniu problémov, kreativite a inováciám.
Farby v priestore a tvorivosť

Farby v priestore a tvorivosť

Farby ovplyvňujú náš život, emócie bez toho, aby sme si to uvedomovali. Dokážu navodiť pocit bezpečia i napätia. Podľa toho, aká farba sa Vám páči, vedia psychológovia odhaliť vašu povahu. Ako ich využiť vo svoj prospech a podporiť efektivitu v pracovnom priestore? Je možné farbami zvýšiť produkciu?
Creative Space

Creative Space

Spoločnosť Steelcase a Microsoft sa spojili za účelom vytvorenia „Creative Spaces“. Pracovného prostredia, ktoré bude rozvíjať kreativitu zamestnancov.  "Spoločne sme pochopili, ako integrácia miesta a technológií môže rozvinúť tvorivosť". Prvým konceptom je takzvané Duo Studio, kde sa dôraz kladie na spoluprácu dvoch ľudí, prípadne prácu jednotlivcov. Focus Studio - práca jednotlivcov, Ideation Hub - vymýšľanie nových vecí. Maker Commons - univerzálne miesto, Respite Room - uvoľnenie a relax.
Víťazi súťaže Office roka 2016

Víťazi súťaže Office roka 2016

Do súťaže Office roka - pracujte inak, sa zapojilo až 60 firiem pôsobiacich na Slovensku. Do finále odborná porota posunula 34 z nich. Súťažilo sa v dvoch kategóriách: o najkrajšiu zasadaciu (rokovaciu) miestnosť v kategórii ZASADAČKA ROKA a o najkrajšie a najpríjemnejšie pracovné prostredie v kategórii OFFICE ROKA.
Koniec sedenia ako ho poznáme

Koniec sedenia ako ho poznáme

Koniec sedenia ako ho poznáme je experimentálny koncept architektonickej spoločnosti RAAAF so sídlom v Amsterdame. Ide o akúsi križovatku výtvarného umenia, architektúry, filozofie a empirických vied. Pracovný priestor navrhli z rôznych 3D tvarov, ktoré nabádajú ľudí opierať sa, stáť či ležať. Radikálna zmena dizajnu pracovného prostredia, ktorú spoločnosť RAAAF predstavila núti k pohybu a zmenám pracovných pozícií počas celého pracovného dňa.
Office roka 2016 - Registrácia

Office roka 2016 - Registrácia

Spoločnosť OHD - Office & Hotels Direct sa stala partnerom súťaže OFFICE ROKA, ktorú vyhlásila spoločnosť CBRE. Má za cieľ ukázať a vyhodnotiť najzaujímavejšie pracovné prostredie firiem na Slovensku a predstaviť filozofiu, hodnoty, nové trendy v spoločnostiach, ktoré sa snažia o vytváranie inšpiratívneho, kreatívneho a zdravého pracovného prostredia. Ocenenia sa budú udeľovať v kategóriách Zasadačka/ Office 2016, ktoré sa môžu v budúcnosti meniť, alebo dopĺňať. Registrácia trvá do 30.9.2016
Kaviareň ako kancelária tretej generácie

Kaviareň ako kancelária tretej generácie

Výhodou tretieho miesta je nadväzovanie sociálnych kontaktov, ktoré ich podporujú v práci. Domáckejšie osobné prostredie, pohodlné sedenie, príjemná hudba a ľudia, klimatizovaný priestor, skvelá káva či jedlo. To všetko vytvára vysoko funkčné miesto, ktoré prispieva k lepšej práci. Meniace sa postoje k prostrediu zlepšujú intenzitu práce a nútia prehodnotiť klasické pracovné miesta.
Wellbeing - Pohoda na pracovisku

Wellbeing - Pohoda na pracovisku

Nie iba státie na nohách celý deň, ale i sedavé zamestnanie prináša mnoho rizík pre celkovú organizmus sediacich ľudí. Svetové výskumy dokazujú, že sedavé zamestnanie prinášajú úskalia v podobe vyššieho rizika kardiovaskulárnych ochorení, vyššia pravdepodobnosť obezity, problémy s chrbticou a pod.
Stolička Gesture

Stolička Gesture

Spoločnosť Steelcase dala vypracovať medzinárodnú štúdiu v 11 krajinách kde bola pozorovaná vzorka ľudí v počte 2000 v širokej škále pozícií. Na základe tohto výskumu STEELCASE navrhol pracovnú stoličku GESTURE. Na podporu zmeny držania tela, ktorá je ovplyvnená technologickými zariadeniami súčasnosti.
Multimediálna technika v spojení s nábytkom

Multimediálna technika v spojení s nábytkom

Integrovaný dizajnový nábytok s odlahčeným riešením určený na profesionálnu komunikáciu, čo prispieva k zvýšeniu produktivity a k inováciam.
QiVi konferenčná stolička

QiVi konferenčná stolička

Ponúka vysokú úroveň komfortu na dlhú dobu sedenia. Podporuje pohyb a niekoľko pozícií vďaka inovatívnym kombináciam - otočné a posuvné operadlo sedadla. Nie sú potrebné žiadne úpravy k pohodlnému sedeniu.